דרכים מפתיעות להשתמש בחפצים ביתיים נפוצים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כאבים בכתף

אחד הסודות הידועים והמוכרים בעולם הרפואה והטיפול הוא, שלצד טיפולים אצל מטפלים ואנשי מקצוע, אזי שיש לא מעט מקרים בהם אפשר לאלתר ולהשתמש בפריטים וחפצים ביתיים בשביל להתמודד עם כאבים מסוגים שונים, בפרט כאבים פיזיים. כפי שישנן תרופות סבתא לטיפול בכאבי גרון, בטן או כאבים "פנימיים" שונים, כך ישנן דרכי טיפול בכאבים פיזיולוגיים. 

שימוש בחפצים ביתיים נפוצים יכול לעזור לנו במקרים שונים, בין אם אנחנו מתמודדים עם כאב חד פעמי, כתוצאה ממכה או חבלה ובין אם אנחנו מתמודדים עם כאב שחוזר על עצמו בסיטואציות מסוימות. למשל, אחרי מאמץ מסוים. חשוב לציין, השימוש באותם חפצים ופריטים, איננו נועד להוות תחליף לטיפול אצל איש מקצוע. אם אנחנו מתמודדים עם בעיה מסוימת, בפרט אם היא חוזרת על עצמה שוב ושב, עלינו לפנות באופן מיידי לגורם מקצועי שידע לטפל בה בצורה נכונה.

מתי נדע שאנחנו צריכים להשתמש בחפצים ביתיים?

אין נקודת זמן מדויקת בה עלינו להשתמש בחפצים ביתיים בשביל להתמודד עם כאב. בעיקרון, הצורך בשימוש באותם חפצים נובע מכך שאין פתרון אחר זמין (לדוגמא, אם אנחנו מתמודדים כאב בשעות לילה, סופי שבוע או כשאנחנו מחוץ לבית), פתרונות אחרים הם משמעותיים ויש לה השפעה רחבה יותר על התפקוד ושגרת החיים שלנו (לדוגמא שימוש במשככי כאבים) או אם אנחנו רוצים למצוא פתרון מיידי לכאב בשביל שנוכל להמשיך בשגרת חיינו.

ייתכן מאוד שהכאב הוא זמני ואז אנחנו יכולים להסתפק בפתרון בעזרת אלתור, אך יכול להיות מצב שהפתרון יהיה זמני וכעבור זמן מה הכאב יחזור. במקרה כזה, עלינו לפנות אל איש מקצוע שיאבחן את הבעיה ויטפל בה.

דוגמאות למקרים בהם שימוש בחפצים ביתיים יכול לעזור לנו

אם אנחנו רוצים לדעת איך להקל על כאבים בכתף, הרי שימוש בחפצים ביתיים שונים יכול לשרת אותנו. זאת במידה ואנחנו משתמשים בהם בצורה נכונה ומקפידים על שימוש עקבי במקום הספציפי בו אנו מתמודדים עם תחושת הכאב.

למשל, אנחנו יכולים להשתמש במגבת חמה בשביל להניח על הכתף הכואבת. כל מה שעלינו לעשות זה לחמם מעט את החמם במיקרוגל, ואז להניח אותה במשך 20 דקות על הכתף. חשוב לשים לב שהיא לא חמה מדי. אפשרות אחרת, דומה, היא להשתמש בגרב מלאה באורז. מחממים דקה בערך במיקרו ואז מניחים על האזור.

אם אנחנו מתמודדים על כאבי כתף או גב, עלינו לעסות את האזור ולהשתמש בדברים חמים שיכולים לעזור לנו להקל על תחושת הכאב. לכן, אם יש לנו דברים עגולים, למשל בקבוק נוח ונעים, אפשר לגלגל אותו על האזור הכואב לצורך עיסוי. גם מקלחת חמה יכולה להוות פתרון אידיאלי.

דוגמא נוספת לאלתור, אם אנחנו חווים תחושת כאב ברגליים, זה יהיה נכון אם נשתמש בכריות עליהן נניח את הרגל בזמן ישיבה או שינה, בשביל שהיא תהיה ישרה ומעט בשיפוע. זה יכול לעזור בהתמודדות עם הכאב.

 כאבים בכתף

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו