הולכים לרופא? כדאי לכם לחפש המלצות טובות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיקולים בעלות חוות דעת רפואית

כיום אנו חיים בעידן של שפע, שבו יש הרבה – כמעט מכל דבר. מכיוון שכך, לא קל למצוא את הפתרונות המתאימים ביותר על סמך בדיקה אקראית של חלופות. הגישה הנכונה ביותר היא להיעזר בהמלצות לצורך קבלת ההחלטה הנכונה. דרך התנהגות כזאת נכונה לא רק כאשר רוצים לרכוש מכונית חדשה או מחשב חדש אלא גם כאשר זקוקים לטיפול בעניין רפואי.

חשוב לשים לב שאת ההמלצות לגבי סוג של טיפול רפואי או לגבי מומחה רפואי כזה או אחר ניתן לאסוף ממקורות שונים – אינטרנט, בני משפחה, חברים, פורומים, מכרים. המלצות מגורם לא מוכר יכולות להוות מקור טוב לרופא שכדאי לבדוק אודותיו פרטים נוספים. כאשר מדובר בהמלצות טובות, של גורם אמין ומקובל, הן תהינה בדרך כלל יותר מבוססות ויותר מהימנות.

זכות הבחירה בידיים שלך

בעבר, הנטייה הרווחת הייתה לפנות לאותו רופא שנמצא פנוי על ידי קופת החולים או לאותו הרופא שאליו מפנה מוסד רפואי אחר. כיום, כבר ברור לחלוטין שלא זה המצב. זכותו של המטופל לבחור באופן עצמאי את הרופא, על כל פנים בחלק נכבד מהמקרים. מי שאיננו מרוצה מטיפול רפואי מסוים או מרופא מסוים יכול בהחלט לחפש חלופות ומכיוון שכך – חשוב מאוד קיומן של המלצות.

תהיה זו טעות להניח שכל הרופאים הם בעלי דרגת התמחות זהה. תהיה זו גם טעות להניח שכל רופא ואפילו רופא מקצועי יוכל לספק את המענה המתאים לכל בעיה רפואית רלוונטית, ללא הקשר של מחלות רקע או סוג הבעיה. כאשר קיימת בידי המטופלים זכות הבחירה, חשוב לנצל את הקשרים החברתיים השונים בכדי לקבל המלצות שיובילו לקבלת הטבה במצב הרפואי ופעמים רבות גם לזירוז זמן ההחלמה.

יש לציין שזכות הבחירה איננה קיימת רק ברפואה הפרטית. גם ברפואה הציבורית קיימת זכות הבחירה והעבודה שחברי קופות החולים יכולים לעבור בקלות מקופה אחת לאחרת רק מחזקת את כוחם הצרכני של המטופלים.

מומחה בעיני עצמו

רופאים יכולים להיות מומחים בעיני עצמם ואפילו מומחים מבחינת משך הכשרתם או הגדרת תפקידם, אבל קבלת המלצות טובות מספקת נדבך חשוב מעבר להגדרת התפקיד הרשמית. יש אנשים שמבחינתם היחס האנושי, הסבלנות, האנושיות, חשובים לא פחות מאשר רמת המקצועיות. בדרך כלל, קשר טוב שנרקם בין רופא לבין מטופל הוא דבר חיוני להצלחת הטיפול ולשביעות רצונו של החולה. כאשר מקבלים המלצות מחברים וידידים או כאשר הממליץ הוא בן משפחה, ההמלצות יהיו מבוססות היטב.

מי שמחפש רופא מקצועי בכיר, כזה שכבר הוכיח את עצמו גם במהלך טיפול באחרים, יראה בהמלצות דבר חשוב. ההמלצות עוזרות לנפות מראש לא מעט רופאים שיהיו פחות מתאימים למטופל. ההמלצות יכולות לעזור במציאת המומחים והרופאים היעילים והטובים באמת, אלה שאינם רק מומחים בעיני עצמם.

מתן חוות דעת שנייה ומתן חוות דעת רפואית

לא פעם נשמעים מקרים בהם מטופלים רוצים חוות דעת שנייה על מצבם.

יש מקרים חריגים שבהם הרופאים המטפלים ינסו למנוע את המהלך של קבלת חוות דעת שנייה אולם ברוב המקרים הכוח בידי המטופל ואם הוא רוצה לקבל חוות דעת שנייה, הוא יכול לגשת לרופא אחר.

כמו כן, במקרים של חוות דעת מקצועית שצריכה להינתן לבית משפט למשל במקרים של הוכחת רשלנות רפואית יש לגשת לרופא מומחה שהוסמך לתת חוות דעת רפואית שתהיה קבילה בבית משפט. חשוב לציין בהקשר זה שלא כל רופא יכול לכתוב חוות דעת רפואית וכי יש לחפש ולבקש את האסמכתא לכתיבת חוות דעת רפואית טרם כתיבתה ובחינת מצב המטופל.

נעזרים בהמלצות ביעילות

חשוב לשים לב לשאלה עד כמה הממליץ מודע לבעיה הרפואית ולפתרון הנחוץ. רופא עור שסייע בפתרון לבעיית עור קלה, למשל, יכול להיות מומלץ בהקשר דומה, אך לא בהכרח עבור מי שסובל ממחלת עור נדירה.

לא מספיק לאסוף המלצות רבות בכדי למצוא את הרופא הנכון. כדי להצליח ולקבל את הטיפול הטוב והאיכותי כדאי להקדיש מעט זמן לשאלות שמפנים לגורם הממליץ. חשוב לבדוק על סמך מה הוא ממליץ על אותו הרופא – האם הוא בדק אפשרויות שונות וביצע ניפוי? האם הוא בעצמו קיבל המלצות רבות ואכן קיבל את השירות והטיפול באופן משביע רצון? האם רופאים אחרים שעימם היה בקשר לא היו טובים ומדוע? כך, ניתן יהיה לדעת שההמלצות אכן טובות, מבוססות ומקדחות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו