חוות דעת רפואית לטיפול השתלת שיער

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

השתלת שיער הנעשית בניתוח כוללת סיכונים רבים, כמו גם ערך מוסף אשר עשוי לשפר באופן משמעותי את איכות חייו של המטופל. אולם, למרות שניתוח זה נחשב לקוסמטי בעיקרו, יש לבקש חוות דעת רפואית לפני ביצועו.

על הרופא לבדוק את המטופל, לתשאל אותו על מחלות נפשיות או אחרות קיימות, ולברר את עומק הבנתו לגבי השלכות הניתוח, סיכוניו ותופעות הלוואי הקיימות.

מרבית הניתוחים שנעשים למטרות השתלת שיער נעשים באמצעות מכשירי לייזר שונים, על ידי מומחים בתחום הכירורגיה הפלסטית. ניתוח זה נעשה נפוץ יותר ויותר, מכיוון שבעיית ההתקרחות מטרידה גברים רבים ומיעוט נשים. על פי נתוני הסטטיסטיקה, כחמישים אחוז מכלל הגברים יסבלו מהתקרחות ברמה זו או אחרת במהלך חייהם.

מה כוללת חוות דעת רפואית?

חוות דעת רפואית בדבר השתלת שיער, חייבת לבדוק ולקחת בחשבון את חומרת הבעיה אצל המטופל הספציפי. מעבר לחומרה, ישנם גברים רבים אשר תופעה זו תפריע באופן משמעותי למהלך חיי היום-יום, בעוד גברים אחרים יוכלו לחיות עם בעיה זו ללא שינוי משמעותי באיכות חייהם.

הערכה רפואית צריכה לפרוש בפני המטופל את כל האופציות הטיפוליות והניתוחיות הקיימות, ולבדוק את מידת התאמתו לפרוצדורות אלו. על פי הנתונים רק כשישים אחוז מכלל הגברים המתקרחים יתאימו לפעולה כירורגית.

הניתוחים הקיימים מערבים מידות שונות של שתלים. בדרך כלל השיער המושתל יילקח מעורפו של המטופל, כך שיתאים באופן האופטימלי לצבע השיער הקיים. הניתוח יכול להיעשות בהרדמה חלקית, ולאחריו יש לקחת בחשבון כי עלולים להיות עוד מספר טיפולים. הניתוח הינו חד פעמי, אותם תוצאותיו אמורים להיראות ולהחזיק מעמד למשך שנים רבות.

תופעות לוואי פוטנציאליות

תופעות הלוואי אשר עלולות להיגרם לאחר ניתוח להשתלת שיער הינן מגוונות אך נדירות. הן כוללות, תרדמת והיעדר תחושה בקרקפת, כאבי ראש תקופתיים ועוד.

תופעה זו עלולה להתרחש כאשר לצורך השתלת השיער, נלקחת פיסת עור מהעורף או מחלק אחר בגוף המטופל. תחושות אלו עלולות לפגוע בתפקוד התקין של המושתל, כמו גם לעצבנות רבה, חוסר מנוחה ואף בושה וחוסר אונים.

בחוות הדעת הרפואית, יידרש הרופא להסביר למטופל על כל אותן תופעות לוואי אפשריות, ולבדוק את מידת התאמתו לניתוח. בכדי להפחית את הסיכון לתופעות אלו, על המטופל לעמוד במספר קריטריונים חשובים כמו למשל מצב רפואי תקין, גיל מתחת ל-30, מחסור בזקיקים, שיער סמיך בחלק האחורי של הקרקפת או העורף, ללא הידלדלות שיער כללית ובעל עור קרקפת בריא.

למי אפשר לגשת על מנת לקבל חוות דעת רפואית?

ההמלצה היא לגשת למומחים כירורגים העוסקים בסוגי ניתוחים אלה. לרוב, מנתחים אלו יכירו את כל מקרי הקיצון הקיימים ויוכלו אף להעריך את מידת ההצלחה הצפויה מניתוח זה.

כדאי לקבל המלצות וחוות דעת חיוביות על המנתח הפוטנציאלי, ולפעמים אף אפשר לראות תמונות מכלל ניתוחיו, אשר נעשו במקרים דומים.

מעבר לכך, ישנה חשיבות למרכז הרפואי בו נעשים הניתוחים. למרות שניתוח זה נעשה בהרדמה חלקית, יש לדרוש כי אנשי צוות מיומנים ומקצועיים ייכללו בזמן הניתוח.

ישנה חשיבות לחוות דעת מקצועית הכתובה על פי כל הכללים, גם לשם תביעה מאוחרת יותר, במקרה והניתוח לא ענה על צורכי הלקוח. למרות יעילות ניתוחים אלה, הם לא תמיד עולים בקנה אחד עם רצונותיו של המטופל.

חוות הדעת תכלול את השתלשלות המקרה, ההצעות הטיפוליות, ההחלטה שהתקבלה והסבר מפורט על כל אותם סיכונים פוטנציאליים. בבית המשפט ניתנת חשיבות מרובה לחוות דעת זו, כמו גם במוסדות השונים אשר עשויים לשלם פיצויים במקרים הנדרשים (כמו למשל ביטוח לאומי).

ראו גם:

חוות דעת רפואיות במקרי טיפולי עיניים

חוות דעת במקרים של מחלות עור

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו