חוות דעת רפואית דימום מוחי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חוות דעת רפואית דימום מוחי

דימום מוחי הוא סוג של דימום אשר מתרחש בתוך רקמת המוח או בחדרי המוח. השכיחות של דימום מוחי היא כ-2.5 מתוך 10 אלףחוות דעת רפואית דימום מוחי אנשים בכל שנה דימום מוחי נפוץ יותר אצל גברים מאשר נשים וגם אצל אנשים מבוגרים יותר. הטיפול בדימום מוחי צריך להיות דחוף ונמרץ ויכול להיות סיכון משמעותי לחייו של האדם אם הטיפול לא מתבצע במהירות או בצורה נכונה.

במקרים בהם ישנה רשלנות רפואית בטיפול בדימום מוחי יש צורך בחוות דעת רפואית בכדי לאמת את הרשלנות הרפואית שקרתה. מה זה דימום מוחי? מהם התסמינים והגורמים לדימום מוחי ומהי חוות דעת רפואית? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על חוות דעת רפואית דימום מוחי.

מהו דימום מוחי?

כפי שציינו לעיל דימום מוחי הוא בעצם דימום אשר מתרחש בתוך הרקמות של המוח או בחדרי המוח. יש לציין שזהו מצב מסוכן מאוד ורק 20% מהאנשים אשר יחוו דימום מוחי יצליחו להתגבר על הדימום המוחי ולחזור לחיים רגילים.

והיכן מופיע דימום מוחי? המיקום יכול להשתנות בהתאם לסיבה או לגורם שבעקבותיו נגרם הדימום המוחי. דימום מוחי שקורה בעקבות לחץ דם גבוה בדרך כלל יקרה בפוטמן או התלמוס, במוח הגדול, במוח הקטן או בפונס.

מהם תסמיני דימום מוחי?

אנשים אשר סובלים מדימום מוחי, בדרך כלל יראו עליהם תסמינים אשר יכולים להעיד על פגיעה באזור של המוח אשר ניזוק. ישנם גם תסמינים אחרים אשר עשויים להצביע על עלייה בלחץ התוך גולגולתי אשר נגרם משום שישנה מסה גדולה המפעילה לחץ על המוח. חלק מהתסמינים יכולים להיות, למשל: חום, הקאות, כאבי ראש, חולשה חד צדדית, ירידה ברמת ההכרה, פרכוסים, נוקשות בצוואר ועוד. בדרך כלל כאשר אדם מרגיש את התסמינים האלה הם יחמירו ככל שהזמן יעבור. פעמים רבות, לצערנו הרב, בהן דימום מוחי אינו מאובחן כראוי והוא למעשה מאובחן כדימום מוחי תת עכבישי זאת מאחר ויש דמיון רב מבחינת תסמינים בין דימום מוחי לדימום מוחי תת עכבישי.

אחד הסימפטומים הכי נפוצים, שגורמים לכך שקשה להבחין בין דימום מוחי דימום מוחי תת עכבישי, הוא כאב ראש מאוד חזק שלאחריו ישנה הקאה, סימפטום נוסף הוא התמוטטות שקוראת אחרי שהתחיל הדימום. ישנם אנשים אשר יכולים אפילו לחוות דימום מתמשך מהאוזן וחלק מהאנשים אף עלולים להיכנס לתרדמת בגלל הדימום.

מהם הגורמים לדימום מוחי?

10% מהאשפוזים הקשורים באירועים מוחיים נגרמים בשל דימום מוחי ולמעשה, דימום מוחי, הוא הגורם השני הכי שכיח לגרימת שבץ. כאשר לאדם יש לחץ דם גבוה עולה הסיכון לכך שהתפתח אצלו באופן ספונטני דימום מוחי פי 2-6 מאשר מאנשים אחרים באוכלוסייה.  כפי שציינו לעיל, לגברים יש סיכוי גבוה יותר לחוות דימום מוחי וכך גם אנשים שהם מבוגרים יותר. ישנם גורמי סיכון ספציפיים אשר מקושרים לדימום מוחי, למשל: עישון, צריכה מופרזת של אלכוהול, לחץ דם גבוה, כולסטרול נמוך ושימוש בסמים.

על רשלנות רפואית בדימום מוחי

כפי שניתן להבין דימום מוחי הוא מצב מסוכן מאוד ויש לטפל בו במהירות ובצורה נכונה. אבחון נכון של דימום מוחי אצל מטופל הוא קריטי להצלת חייו וזאת משום שככל שהזמן עובר ישנה עוד יותר סכנה על חייו של המטופל או לכך שהוא ישאר עם נכות חמורה.  כאשר עולה חשש לכך שמדובר בדימום רפואי על הצוות הרפואי לשלוח את המטופל כמה שיותר מהר לבדיקת CT או לבדיקת MRI בשביל לוודא אם מדובר בדימום מוחי או לא, ואם יש דימום מוחי זה יגול לסייע לבדוק היכן בדיוק נמצא הדימום.  רשלנות רפואית בדימום מוחי יכולה לקרות בכל שלב של הטיפול הרפואי למשל: שליחה מאוחרת לבדיקות סריקה, פענוח לא נכון של תוצאות הצילומים, טיפול לא נכון ועוד.

כאשר קוראת רשלנות רפואית בדימום מוחי, או בכל סוג אחר של תביעת רשלנות רפואית, ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. בכדי להוכיח תביעת רשלנות רפואית יש להציג בפני בית המשפט חוות דעת רפואית של רופא מומחה.

חשיבותה של חוות דעת רפואית

חוות דעת רפואית הנה מסמך חשוב בכל תביעת רשלנות רפואית ולמעשה את תביעת רשלנות רפואית אינה יכולה להתקיים ללא חוות דעת רפואית. חוות דעת רפואית היא מסמך רפואי ומשפטי מחייב. בחוות דעת רפואית המומחה הרפואי מחווה את דעתו לגבי מספר דברים ובכך מסייע לתובעים להוכיח את יסודות התביעה בגין רשלנות רפואית: רשלנות, נזק וקשר סיבתי בין המעשה הרשלני של הרופא לנזק שנגרם למטופל.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו