חוות דעת פסיכיאטרית בשל משבר הקורונה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חוות דעת פסיכיאטרית בשל משבר הקורונה

משבר הקורונה העולמי הביא עלינו קשיים ומשברים כפי שעוד לא חווינו. עקב חוסר הוודאות, הבעיות הכלכליות והחששותחוות דעת פסיכיאטרית בשל משבר הקורונה הבריאותיות, רבים מאתנו נתקלו בקשיים נפשיים, אפילו אנשים שלא היו לפני כן במצוקות נפשיות. עקב מצוקות נפשיות אלו אנשים רבים מבקשים את עזרת המדינה, ויותר ספציפית את עזרתו של המוסד לביטוח לאומי.

לאנשים אשר סובלים מבעיות נפשיות המדינה מציעה עזרה כלכלית דרך הגופים הפועלים למענה, הגוף העיקרי הינו המוסד לביטוח לאומי. בכדי להיות זכאים לקצבה בשל בעיות נפשיות בצל משבר הקורונה יש צורך להציג חוות דעת פסיכיאטרית.

משבר הקורונה משפיע באופן משמעותי על נפש האדם

התקופה האחרונה הייתה קשה עבור כולנו וברמה כזו או אחרת כולנו הושפענו ממנה לרעה ובמישורים שונים.

הריחוק החברתי, אי היכולות להיפגש עם בני המשפחה האהובים שלנו או אפילו המפגש היומי עם הקולגות במשרד, כל אלו גרמו לעצב רב בשל כך שהתקשורת הפיזית שלנו עם אנשים הצטמצמה באופן ניכר.

בין אם אתה שכיר או עצמאי, רובנו חווינו צמצומים בעבודה. עובדים שכירים רבים הוצאו לחופשה ללא תשלום וקיצוצים במשכורת החודשית ורבים אף איבדו את עבודתם לחלוטין. עצמאיים חוו גם קשיים רבים עם צמצום היקף עבודתם ורבים מהם אף נאלצו לסגור את העסק שלהם או להמציא את עצמם מחדש.

החשש בנוגע למצב הבריאותי נמצא אצל כולנו, ילדים, בני נוער, מבוגרים וקשישים כאחד. חלק מאיתנו התמודדו עם הפחד הבריאותי בצורה יחסית קלה וחלקנו סובלים מהפחד בצורה קשה. הפחד מהנגיף החדש הוא עצום משום שאיננו יודעים עליו כל כך הרבה כמו על מחלות או וירוסים אחרים, אפילו הרופאים שלנו לא יודעים מספיק.

מהם הקשיים הנפשיים הרווחים בעת משבר הקורונה?

הקושי הנפוץ ביותר בעת משבר הקורונה הוא חרדה. חרדה מהידבקות בנגיף, מלהדביק אנשים אחרים וחרדה כלכלית לפרנסה שלנו שנפגעה. כאשר אדם נמצא במצב של חרדה, הדבר מתבטא במחשבות טורדניות, בושה, ייאוש ואף תחושות גופניות כמו קשיי נשימה ומתיחות בשרירי הגוף.

דיכאון, בדידות וריקנות הן גם תחושות נפוצות מאוד בזמן משבר הקורונה. המחסור של הקשר האנושי ושל המגע הפיזי משפיע על הרבה אנשים, בעיקר על אנשים בקבוצות סיכון ועל ילדים שהיו רגילים לראות את חבריהם בבית הספר בכל יום ונהנו מהיכולות לשחק, לדבר ולהתעסק בדברים שילדים רגילים לעסוק בהם. קשישים אינם יכולים לראות את בני משפחתם כפי שהיו רוצים וגם אנשים צעירים שהיו רגילים לצאת, להיפגש עם חברים וללכת לעבודה סובלים מהריחוק החברתי שנכפה על כולנו.

כולנו שמנו לב לטרנד תמונות האוכל ברשתות החברתיות, אנשים אופים ומבשלים יותר. לחלק מאתנו זהו מנגנון של אכילה רגשית המאפשר לנו להפיג את החרדה והמתח שאנו חווים על ידי אכילה.

כאשר המתח, החרדה, הדיכאון, האכילה הרגשית או כל תופעה נפשית אחרת גוברת על התחושות הרגילות והופכת לבעיה נפשית, אנחנו צריכים לפנות לעזרה מקצועית. על חלק מאתנו זה ישפיע ברמת מאוד חזקה שייתכן ותדרוש סיוע מהמוסד לביטוח לאומי.

חוות דעת פסיכיאטרית על רקע משבר הקורונה

בכדי לקבל קצבה על רקע של בעיות בנפש צריך לפנות למוסד לביטוח לאומי ובין יתר המסמכים שיהיה עליכם להגיש, תצטרכו להגיש גם חוות דעת פסיכיאטרית.

חוות דעת רפואית פסיכיאטרית היא למעשה מסמך הנרשם על ידי רופא מומחה בתחום עם התרשמותו ממצבו של המטופל, זה מהווה אסמכתא משפטית ורפואית. חוות דעת פסיכיאטרית מסייעת לאדם לקבל קצבה על רקע נכות נפשית. חלק מהזכויות שיכול אדם זה לקבל יכולות להיות בדמות מענק חד פעמי, קצבה זמנית וכל מיני הטבות אחרות הקבועות בחוק.

לאחר הבדיקה על ידי הפסיכיאטר ישנם אנשי מקצוע נוספים שמצטרפים לתהליך לפי הצורך ותלוי מקרה ספציפי, למשל: עובדים סוציאלים, נוירופסיכולוג, פסיכיאטרים נוספים ואחות המסייעת בהערכה תפקודית.

כולנו הושפענו מהקורונה במידה זו או אחרת, ואלו מאתנו אשר סובלים מבעיות נפשיות עקב הקורונה לא לבד. חשוב לדעת שיש לכם זכויות מול המוסד לביטוח לאומי ומול גופים אחרים של המדינה. לכן, אם אתם חוששים שמצבכם הנפשי אינו טוב והוא משפיע על איכות חייכם, פנו לייעוץ על מנת לקבל עזרה, סיוע ולווי בתהליך מול המוסד לביטוח לאומי ובהשגת חוות דעת פסיכיאטרית בשל משבר הקורונה.

אולי יעניין אותך גם:

תביעה לביטוח לאומי: ההשלכות של אי צירוף חוות דעת רפואית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו