חוות דעת רפואית וליוו לאחר תאונת דרכים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חוות דעת רפואית וליוו לאחר תאונת דרכים

תאונת דרכים היא מקרה מאוד מצער, אך, כפי שכולנו יודעים, תאונות דרכים קורות בכל יום ובכל רחבי הארץ. בכדי לוודא שכלחוות דעת רפואית וליוו לאחר תאונת דרכים אזרח שנפגע בתאונת דרכים יוכל לקבל פיצוי וטיפול רפואי הולם, חוקק חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.ליוו וטיפול של עורך דין מתחילת הדרך הינו דבר חשוב מאוד בכדי לוודא שתקבלו את הפיצוי המקסימלי אשר מגיע לכם. עורך הדין יוכל לסייע לכם באיסוף כל המסמכים כמו גם בקבלת חוות דעת רפואית. הוא יוכל להוריד מעליכם את הצורך להתעסק בתביעה ויאפשר לכם להתרכז בהחלמה.

ביטוח חובה, קו ההגנה הראשון של נפגעי תאונות דרכים

תביעות תאונות דרכים הן התביעות הנפוצות ביותר בתחום דיני הנזיקין הגופניים. רוב התקנות הקשורות לתאונות דרכים קבועות תחת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים,תשל"ה-1975. מכוח חוק זה הוקם גם התאגיד ״קרנית״, זהו תאגיד ציבורי אשר מטפל אך ורק בנזקי גוף שנגרמו לאדם בתאונת דרכים ואך ורק במקרים בהם לא ניתן לאתר את האדם הפוגע.

מאחר שתאונת דרכים היא משהו לא מתוכנן שקורה לנו בשל התנהגותו של אדם אחר ובשל העובדה שבמקרים של תאונות דרכים רציניות יכולות להיות הוצאות כספיות מאוד גדולות, המחוקק ביקש לוודא שכל אדם שנפגע בתאונת דרכים יוכל לקבל טיפול רפואי הולם.

לכן, ישנו ביטוח חובה. כאשר יודעים מיהו הפוגע הביטוח ישלם עבור ההוצאות הרפואיות של הנפגע ובמקרים בהם לא ידוע מי הפוגע ההוצאות הרפואיות ישולמו על ידי קרנית.

אלו הצעדים שכדאי לנקוט לאחר תאונת דרכים

הדבר החשוב ביותר הוא לערב כמה שיותר מהר עורך דין המתמחה בתחום דיני הנזיקין. עורך הדין יוכל ללוות אתכם לכל אורך התהליך ולתת לכם עצות משפטיות שבסופו של דבר יוכלו להגדיל את סכום הפיצוי שתקבלו.

אחד הדברים שעורך דין יכול לסייע בו מאוד הוא לקבוע האם התאונה שקרתה נופלת להגדרה של תאונה לפי חוק הפיצויים או לא.

בנוסף, עורך דין מקצועי ומיומן יודע בדיוק איזה מסמכים יש לאסוף, איך לשמור על סדר של כל המסמכים, איזה מסמכים צריכים להיות חתומים ועל ידי מי, איזה טפסים חשוב למלא וכדומה.

כמו כן, עורך הדין יוכל ללוות אתכם בתביעה מול המוסד לביטוח לאומי, מול קופת החולים, הרופאים, המשטרה וכל הגורמים הקשורים.

הידע הנרחב של פסיקה וחקיקה והניסיון של עורך הדין בהתקשרות מול כל הגופים הרלוונטיים הם אלה שהופכים תביעה למצליחה ומספקים את הפיצוי הטוב ביותר.

על חשיבותה של חוות דעת רפואית

אחד האלמנטים החשובים ביותר בתביעות תאונות דרכים הוא חוות הדעת הרפואית. בכדי שנוכל לבסס את העמדה שלנו מבחינה משפטית עלינו להראות חוות דעת רפואיות של מומחים בתחום הרפואי הנידון.

מאחר ותביעות בגין נזקי גוף שנגרמו עקב תאונת דרכים הן כל כך נפוצות, המחוקק קבע הסדר מיוחד לתביעות תאונות דרכים בכל הקשור לחוות דעת מרופא מומחה.

על התובע להגיש יחד עם כתב התביעה בקשה לבית המשפט למינוי מומחה רפואי או מספר מומחים רפואיים בהתאם לתחום או לתחומים הרפואיים הקשורים לתביעה. לבקשה התובע צריך לצרף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים החל מהיום שקרתה התאונה.

לאחר שבית המשפט מקבל את כתב התביעה יחד עם כל המסמכים הוא יקבע אם ישנה ״ראשית ראיה״ לכך שיש למנות רופא מומחה בתיק זה. רף ההוכחה, או הראיה, לשם מינוי רופא מומחה הוא יחסית נמוך במקרים של תביעות בשל תאונת דרכים. בדרך כלל שכר הטרחה עבור חוות הדעת הרפואית שניתנת על ידי הרופא המומחה משולמת על ידי חברת הביטוח, אולם, במקרים בהם בית המשפט אינו בטוח בכך שיש צורך למנות מומחה רפואי הוא עשוי להטיל את תשלום שכר הטרחה על התובע.

אתם לא לבד

חוות דעת רפואית וליוו לאחר תאונת דרכים הם, אם כן, שני דברים חשובים מאוד שיש להיות מודעים אליהם. מוטב לנפגע לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בדיני נזיקין ובטיפול בתאונות דרכים בכדי שעורך הדין יוכל לסייע לנפגע מראשית התהליך.

חוות דעת רפואית היא אומנם לפי שיקול דעתו של בית המשפט בתביעות של תאונות דרכים אבל יש לזכור שבית המשפט מבסס את החלטתו על המסמכים הרפואיים אשר הוצגו בפניו. לכן, ליוו של עורך דין מומחה בתחום מתחילת התהליך זה דבר מאוד חשוב, בכדי לוודא שיש בידכם את כל המסמכים הדרושים על מנת שבית המשפט יוכל לקבל את ההחלטה הנכונה.

אולי יעניין אותך גם:

קצבת נכות – למי מגיעה קצבה זו?

כתיבת חוות דעת משפטית ורפואית לתביעות בתחומי הנזיקין, התעבורה והפלילי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו